Vols un camp per a cultivar el teu menjar?

Una forma de recuperar l’entorn passa pel canvi d’usos dels espais abandonats i degradats. La febra immobiliària de la dècada passada ha omplit el nostre poble, Albal,  d’espais buits d’utilitat i replets d’abandó. És el nostre poble, i des de l’Associació Del Camp a la Taula volem canviar açò.

Partint de la iniciativa d’un veí d’ Albal, per mitjà de la cessió d’un terreny, estem construint un Hort Social, on veïns i veïnes, des de la diversitat i cooperació, recuperen la terra, la cultiven i la cuiden.

Fes-te Teamer - Del Camp a la Taula

Encara tenim terreny per a tu, perquè cuides un espai d’uns 30 metres quadrats, crees vida en este, i relacions en el seu entorn.

Un entorn més net i sa per als xiquets i xiquetes que, entre totes i tots podem construir, i que és responsabilitat nostra, de ningú més. Acosta’t a conéixer esta iniciativa de l’Associació del Camp a la Taula de Albal, i colonitza el teu espai per a establir en ell el teu propi món.

Com bé va dir Borges en un dels seus haikus “En el desierto acontece la aurora. Alguien lo sabe.”

Vols un camp? Escriu-nos al següent formulari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *